Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Bożena Konopka, Elżbieta Kaliściak
Odsłony: 160

1Wydaje się, że jeszcze wczoraj młodzież klas czwartych zasiadała w ławkach szkolnych jako uczniowie klas pierwszych, a dziś, 28 kwietnia 2023 roku, po czterech latach nauki, opuściła naszą szkołę, zostawiając po sobie wiele wspomnień i… pamiątkowe tablo. Podczas akademii, ciepłymi słowami żegnali maturzystów, życząc im pomyślnie zdanej matury i połamania piór na maturze: dyrektor szkoły – pani Katarzyna Życzkowska, przedstawiciel rodziców absolwentów szkoły i wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców – pani Urszula Chojnowska, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - Damian Modzelewski. W imieniu maturzystów głos zabrała Julia Biedrzycka, która z humorem, ale też nostalgią wspominała czas spędzony w murach szkoły i udzieliła swoim koleżankom i kolegom rady, by pamiętali, „żeby brać życie za rogi i mieć na uwadze, że jedyną osobą, która stoi im na przeszkodzie do realizacji celów, są oni sami.”

 

Akademię uświetnił swoją obecnością występ tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego Sportowego „AKAT”, którzy zaprezentowali taniec towarzyski i zatańczyli tańce standardowe: walca angielskiego, tango, quickstepa oraz walca wiedeńskiego. Zebrani obejrzeli też program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przyjrzeli się m. in. humorystycznej scence pokazującej proces formowania ucznia, wysłuchali „nagany” udzielanej przez absolwentów nauczycielom i dyrekcji szkoły oraz kilku wskazówek na dalszą drogę życia i piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.
Jak to zwykle bywa podczas pożegnań, nie obyło się bez kwiatów, wzruszeń i łez. Nam nie pozostaje nic innego, jak wszystkim maturzystom przypomnieć jedną z sentencji, którą mogli usłyszeć podczas akademii: „Pamiętajcie, że możecie stać się, kim tylko zapragniecie, zdobyć nowe umiejętności, znaleźć swoje pasje, a nawet zmienić siebie i stać się, kim tylko zapragniecie.”

 Pożegnanie maturzystów2  Pożegnanie maturzystów2  Pożegnanie maturzystów2  Pożegnanie maturzystów2  Pożegnanie maturzystów2
 Pożegnanie maturzystów2  Pożegnanie maturzystów2  Pożegnanie maturzystów2   

Więcej zdjęć


Elżbieta Kaliściak
Bożena Konopka