Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Sławomira Głasek, Beata Jabłonowska
Odsłony: 23

          17 marca 2021 r. rozpoczęła się kolejna edycja XX Giełdy pomysłów na życie, jednak tym razem, ze względu na pandemię, w wersji online.

      Giełda pomysłów na życie to wieloletnia historia naszego liceum. W 2001 roku po raz pierwszy zostało przygotowane spotkanie maturzystów z przedstawicielami łomżyńskich wyższych uczelni oraz instytucji wspierających poradnictwo zawodowe. Inicjatywa ta była kontynuowana przez kolejne lata. Każdego roku w marcu nasze liceum otwierało się na gości z wielu uczelni z całej Polski oraz młodzież z Łomży, Pisza, Zambrowa i okolicy.

      Formuła giełdy ewaluowała. Zmieniali się uczniowie. Stały był tylko cel: wspieranie uczniów w trudnych decyzjach związanych z wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

     Towarzyszyły nam instytucje związane z poradnictwem zawodowym: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łomży, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Łomży, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku, oddział w Łomży, OHP w Łomży, Powiatowy Urząd Pracy w Łomży, Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży.

      Dziś zmieniła się nasza codzienna rzeczywistość i związane z nią możliwości.

     W ubiegłym roku szkolnym pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Giełda na trzy dni przed terminem została odwołana. Miniony rok uczył nas życia w świecie wirtualnym. Stąd organizatorzy giełdy zaproponowali młodzieży oraz wyższym uczelniom udział w giełdzie w formie online.

     Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z aktualną ofertą nadesłanych materiałów 18 uczelni, portalu otouczelnie oraz ofertą Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży.

      Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z oferty XX Giełdy pomysłów na życie.

Organizatorzy: Beata Jabłonowska, Sławomira Głasek