Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Bożena Konopka, fot. Renata Saniewska
Odsłony: 481

 

 Niektórzy lubią poezję - pod takim hasłem odbył się w bibliotece szkolnej wieczorek poetycki, poświęcony głównie twórczości poetyckiej naszych uczniów i absolwentów, bo, mimo twierdzeń, że poezja jest w dzisiejszych czasach niepopularna, wielu młodych ludzi chwyta za pióro, by wyrazić, co im w duszy gra. W niełatwe, poetyckie słowo zamykają swoje myśli, rozterki, wątpliwości, radości, ale i smutki. W poezji szukają odpowiedzi na nurtujące ich problemy, a czasem próbują dzięki niej przeżyć swoiste katharsis. Ale nie tylko twórczości literackiej było poświęcone nasze spotkanie, odbywające się w świątecznej, klimatycznej atmosferze. Uczniowie III LO podzielili się z nami swoimi artystycznymi uzdolnieniami - mogliśmy posłuchać krótkiego, wspaniałego popisu wokalnego, utworu muzycznego skomponowanego i wykonanego przez ucznia klasy pierwszej, wysłuchaliśmy też wiersza ukraińskiego, wyrecytowanego przez uczennicę pochodzącą z Ukrainy. Z kolei Karolina Rogowska przygotowała na wieczorek swoje piękne prace plastyczne wykonane w ołówku.
Tego dnia wręczono też nagrody uczennicom, które wzięły udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez biblioteką szkolną. Jak co roku jego celem jest propagowanie czytelnictwa oraz rozwijanie pasji fotograficznych.
Jednak większą część wieczorku zajęło prezentowanie wierszy naszych uczniów i absolwentów. W ten sposób pragniemy zachęcić wszystkich młodych ludzi do wyrażania siebie poprzez słowo poetyckie, a jeśli nie, to przynajmniej do zagłębiania się w świat uczuć i myśli swoich rówieśników.

Nauczyciele bibliotekarze III LO

Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej
Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej