Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
S. Głasek, K. Gryczewska, A. Proniewski, T. Waldziński
Odsłony: 1348 „Sztuka wyborów” - tak został nazwany program profilaktyczny, który był realizowany w naszym liceum od lutego 2019 r. Finałem tego programu był obóz o charakterze profilaktyczno-sportowym, który zakończył się 20.09.2019 r.
W dniach 16-20.09.2019 r. 30 - osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wraz z 4 opiekunami: p. Katarzyną Gryczewską, p. Sławomirą Głasek, p. Arturem Proniewskim i p. Tomaszem Waldzińskim wyjechała do Januszkowa, niedaleko Nidzicy. Grupa gościła w Ośrodku Wypoczynkowych Ostoja Sport Resort. Wyjazd realizowany był w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Innych Uzależnień na 2019 r. W ramach wyjazdu uczniowie mieli spotkania o charakterze wychowawczo-profilaktycznym oraz zajęcia z tenisa. Organizatorom zależało, by młodzież, uczestnicząca w obozie, dostrzegła, że dobra zabawa, miłe spędzanie wolnego czasu, budowanie relacji może odbywać się bez używek.
Na zakończenie obozu odbył się turniej jednej piłki, w którym zwyciężyli:
        I miejsce Olaf Rogiński z klasy I cg
       II miejsce Katarzyna Przybyszewska z klasy II a
      III miejsce Mateusz Niedźwiedzki z klasy II d/c
     IV miejsce Izabela Faryna z klasy II e/f
Przypominamy, że realizowany program zakładał podjęcie takich działań w szkole, które wpłyną na świadomość uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły w zakresie zdrowotnych i psychologicznych konsekwencji nadużywania środków psychoaktywnych.
W ramach programu zrealizowano:
    • zajęcia z uczniami klas I,
    • edukację nauczycieli, rodziców na temat: „Budowanie właściwej samooceny mojego dziecka/wychowanka”.
    • utworzono grupę wsparcia dla zainteresowanych uczniów, prowadzoną przez szkolnego psychologa,
    • zorganizowano obóz.
Dziękujemy za udział i zaangażowanie w programie. Szczególne podziękowania dla wszystkich uczestników wyjazdu do Januszkowa. Zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy!

 Realizatorzy program: Sławomira Głasek, Katarzyna Gryczewska, Artur Proniewski, Tomasz Waldziński

Sztuka wyborów Sztuka wyborów Sztuka wyborów Sztuka wyborów Sztuka wyborów
Sztuka wyborów Sztuka wyborów Sztuka wyborów Sztuka wyborów Sztuka wyborów
Sztuka wyborów Sztuka wyborów