Wydarzenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Sławomira Głasek
Odsłony: 1069

 

5 października w auli II LO w Łomży swoje 25-lecie obchodziło Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym, które od lat gościmy w naszej szkole na spotkaniach z dziewczętami klas III. Oprawa, zaproszeni goście, koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej sprawiły, że Stowarzyszenie niezwykle uroczyście obchodziło swój jubileusz.
Prezes Stowarzyszenia Pani Barbara Porwoł od lat prowadzi profilaktykę raka piersi i narządów rodnych w naszym liceum. Jak ważna i konieczna jest profilaktyka chorób nowotworowych doświadczają najczęściej Ci, którym przyszło zmagać się z chorobą. Każdy z nas powinien myśleć o samobadaniu i badaniach kontrolnych. Również w profilaktyce dietetycy i lekarze onkolodzy naszą uwagę zwracają na właściwe odżywianie. Warto zadbać, aby w codziennej diecie znajdowały się nieprzetworzone warzywa, kasze, ciemny ryż, orzechy, ziarna słonecznika itp. Kolejnym ważnym elementem właściwej diety jest ograniczenie cukru i tłuszczy zwierzęcych. Właściwa dieta i kontrolne badania są najprostszym, najtańszym i jednym z podstawowych elementów profilaktyki każdej choroby. Życzę każdemu z nas, by mógł cieszyć się swoim zdrowiem jak najdłużej.
Przy okazji jubileuszu chciałabym złożyć Pani Barbarze Porwoł i całemu gronu Stowarzyszenia wielu radosnych chwil, w zdrowiu, szczęściu rodzinnym, satysfakcji zawodowej. Każdy kolejny dzień, rok niech będzie drogocennym darem, z którego trzeba się cieszyć i dziękować.
Ważne informacje w tym temacie znajdziecie na stronie http://www.amazonkifederacja.pl/index.php/o-nas/kluby-amazonek/14-stowarzyszenie-kobiet-z-problemem-onkologicznym

Sławomira Głasek - pedagog

Kategoria: /