Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /home/lomzalo3/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20 Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentembed_google_docs_viewer has a deprecated constructor in /home/lomzalo3/public_html/plugins/content/embed_google_docs_viewer/embed_google_docs_viewer.php on line 18
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Administrator
Odsłony: 79

       I znów, jak zwykle zbyt wcześnie, skończyły się wakacje. Nieubłaganie nadszedł 1 września, a wraz z nim nowy rok szkolny, który, chyba jak nigdy wcześniej, i nauczyciele, i uczniowie powitali z ulgą, że po nauczaniu zdalnym mogą znowu spotkać się w szkole. Ten dzień wszystkim Polakom kojarzy się jednak nie tylko z końcem beztroski, ale też z najtragiczniejszymi wydarzeniami, które miały miejsce 82 lata temu, a mianowicie z wybuchem II wojny światowej, wojny, która pochłonęła wiele milionów istnień ludzkich, a o której tak pisał w wierszu Słońce września Władysław Broniewski:

… czołgi w bagnach wyschniętych nie grzęzły,
szły armie, szybsze niźli polski piechur,
bomby waliły w kolejowe węzły,
płonęły miasta, rzucane w pośpiechu,
szli Niemcy…

 


Młodzież naszej szkoły upamiętniła te wydarzenia symboliczną wiązanką kwiatów, którą złożyła pod tablicą poświęconą bohaterom narodowym.
1 września na akademii w naszej szkole zgromadził wyjątkowo (ze względu na obostrzenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym), oprócz Dyrekcji i nauczycieli, jedynie pierwszaków. Wysłuchali oni ciepłych słów i życzeń, skierowanych do całej społeczności szkolnej przez panią dyrektor, Katarzynę Życzkowską oraz Prezydenta Miasta Łomża, pana Mariusza Chrzanowskiego i Rzecznika Praw Dziecka, pana Mikołaja Pawlaka.

 

Krótka część artystyczna była okazją, by przed rozejściem się do klas na spotkania z wychowawcami, wysłuchać piosenek i wierszy przypominających o odchodzącym już lecie, które chociaż jeszcze ciepłym promieniem słodko pieści skórę, to jednak ulotnie przemija, dzień kurcząc, jak dziecięcy sweterek, który nie wystarcza, nie grzeje!

Elżbieta Kaliściak
Bożena Konopka